България се изправя срещу Азербайджан в последния си мач от

...

НА ЖИВО: Азербайджан 0:1 България, Филип Кръстев откри за лъвовете

България се изправя против Азербайджан в последния си мач от новия интернационален шампионат под егидата на ФИФА – FIFA Series, който се организира в Баку. Резултатът към този миг е 0:1. Филип Кръствев откри резултата в 58-ата минута.

Селекционерът на България Илиан Илиев прави пет промени в титулярните 11 съпоставяне в мача против Танзания,. Иван Дюлгеров заменя Димитър Митов на вратата, а в отбрана на мястото на Йоан Стоянов започва Живко Атанасов. Георги Костадинов, Илиан Илиев-младши и Александър Колев стартират от първата минута за сметка на Ивайло Чочев, Георги Русев и Мартин Минчев.

Нашият народен тим мна през сериозен миг още във втората минута, откакто при статично състояние Ренат Дадашов стреля фронтално против вратата ни, само че Алекс Петков с тяло блокира удара му. Последва диагонален шут на Диниев, който отлетя настрана от вратата, защитавана от Иван Дюлгеров.

В шестата минута Диниев проби отляво за азерите и центрира към Байрамов, но Виктор Попов попречи на последния да насочи удар от два метра към родната врата. След 11 минути игра Азербайджан имаше още един късмет, откакто бранителят Торал Байрамов насочи мощен удар от междинна отдалеченост, само че след рикошет във Виктор Попов играта беше възобновена с ъглов удар за домакините. След него обаче не се случи нищо застрашително към вратата на Дюлгеров.

След четвърт час игра Виктор Попов опита упорит изстрел, пробивайки отляво във вътрешността и нанесе удар с десния си крайник, който обаче беше безпределно неакуратен. В 25-ата минута Илиан Илиев задържа за фланелката Джафар Гюлиев, а азерът реагира много примитивно след фала, даден от естонския рефер. Тохвер сподели безапелационен жълт картон за българина, след което наказа и азербайджанския футболист за недомислената му реакция.

Минута по-късно Ремил Шейдаев взе топката в наказателното поле на България, откакто бранителите ни не понечиха да я нападат. Играчът на Коджаелиспор шутира мощно от дребен ъгъл, само че не насочи прецизен изстрел. Девет минути преди края Десподов беше фаулиран и получи фал. Футболист №1 на България за 2023-а година извърши за следващ път страховит свободен удар, само че Шахрудин Могомедалиев със сетни старания мазета в ъглов удар.

90 секунди преди края на първото полувреме Еди Исрафилов шутира от придвижване, откакто беше изтърван, само че Иван Дюлгеров с една ръка парира опита му. След корнера беше открит Бадави Хюсеинов, който стреля мощно от воле, само че над напречната греда на " трикольорите ". В добавеното време Кирил Десподов пласира чудесно центриране от фал отляво към Живко Атанасов. Бранителят на Черно море се извиси и стреля доста мощно с глава, само че не съумя да " натисне " задоволително, с цел да нанесе прецизен удар.

На почивката Илиан Илиев пусна в игра Светослав Вуцов вместо Иван Дюлгеров, до момента в който Патрик-Габриел Галчев размени Илия Груев. Играчът на Левски отиде на позицията ляв бранител, до момента в който Виктор Попов зае място в дясната част от терена. На позицията на Груев пък застана Валентин Антов.

Три след подновяването на играта Светослав Вуцов трябваше да се демонстрира и го стори по отличен метод. Азерите сътвориха нахлуване отляво, а Шейдаев центрира отляво чудесно към непокрития им капитан Емин Махмудов. Той пък насочи превъзходен удар с глава, но Вуцов сподели приказен инстикт и " отхвърли " водача на Азербайджан да осъществя в тази обстановка.

В 52-ата минута Кирил Десподов пое топката в нашата половина и поде контраофанзива. Капитанът видя вляво Илиан Илиев, който финтира защитник на азерите и стреля, само че Рахил Мамадов блокира удара с тяло. Шест по-късно България поведе в резултата в Баку. Това се случи, откакто българите получиха ъглов удар, който беше бързо изпълнен от Десподов. Той даде към Филип Кръстев, който с обмислен изстрел проноза Могомедалиев и даде задатък на " лъвовете ".

LIVE / АЗЕРБАЙДЖАН - БЪЛГАРИЯ 0:1

0:1 Филип Кръстев 58'

Стадион: " Тофик Бахрамов " (Баку, Азербайджан)

Рефер: Кристо Тохвер (Естония)

Азербайджан : 1. Шахрудин Могомедалиев - 13. Рахил Мамадов, 15. Бадави Хюсеинов, 4. Бахлул Мустафазада, 3. Елвин Джафаркулийев - 7. Джошкун Диниев, 14. Еди Исрафилов - 17. Торал Байрамов, 8. Емин Махмудов (К), 11. Рамил Шейдаев - 9. Ренат Дадашов

Резерви : 12. Раза Джафаров, 23. Салахат Агайев, 2. Амин Сейдиев, 5. Бахтияр Хасанализада, 6. Емил Мустафайев, 10. Озан Кьокчу, 16. Елвин Джамалов, 18. Джейхун Нуриев, 19. Филип Озобич, 21. Кесмат Алийев, 22. Муса Гурбанли

Селекционер: Ариф Асадов

България : 23. Иван Дюлгеров, 6. Валентин Антов, 3. Живко Атанасов, 5. Алекс Петков, 26. Виктор Попов - 4. Илия Груев, 7. Георги Костадинов - 20. Филип Кръстев, 11. Кирил Десподов (К), 22. Илиан Илиев-младши - 17. Алекс Колев

Резерви : 1. Димитър Митов, 21. Светослав Вуцов, 9. Георги Минчев, 14. Лукас Петков, 15. Петко Христов, 16. Светослав Ковачев, 13. Йоан Стоянов, 18. Ивайло Чочев, 2. Патрик-Габриел Галчев, 10. Георги Русев, 25. Мартин Минчев, 24. Станислав Иванов