България претърпя второ поражение от Украйна в плейофите за преминаване

...

Втора загуба за България от Украйна в плейофите на Лигата на Нациите при жените

България претърпя второ проваляне от Украйна в плейофите за прекосяване в Лига В на Лигата на Нациите при дамите, откакто през днешния ден отстъпи с 0:3 във втората среща. Мачът се игра на стадион Мардан Палас в Анталия. Преди три дни българките, водени от селекционера Силвия Радойска, отстъпиха с 0:4 в Кърджали на същия противник и остават в третото равнище на шампионата на УЕФА.

Украинките превъзхождаха българския тим в първата среща, а в този момент картината не беше доста по-различна. Още в 15-ата минута Кравчук нацели далечната греда след офанзива по десния фланг и удар от наказателното поле, а Овдийчук откри резултата, откакто топката от рикошета се върна при нея.

Две минути по-късно украинките удвоиха преднината си и по този начин напрактика сложиха завършек на разногласието. Пацулая извърши свободен удар от дясно, подаде на Кравчук, която центрира. Инна Глушченко беше най-съобразителна, изпревари българската отбрана и вкара за 2:0.

След това българският тим изнесе играта в междинната зона и опита някои прилични офанзиви. Йоана Станкова и Ивана Найденова пробваха шанса си, само че вратарката на Украйна Катерина Самсон избави изстрелите им.

Второто полувреме стартира с напън на Украйна, само че след 70-ата минута още веднъж България овладя самодейността. И тъкмо когато мачът изглеждаше равносилен, се стигна до трети гол във вратата на Роксана Шахънска. В 81-ата минута дясната защитничка Петрик центрира от фаул и Любов Шматко с глава прати топката в мрежата на България.

Състав на България: Роксана Шахънска, Силвия Кефалова (82 – Яна Динева), Нора Димитрова, Яница Иванова, Ивана Найденова, Лора Петрова, Йоана Станкова (71 – Здравка Парапунова), Димитра Иванова (74 – Александра Сергеева), Виктория Адрианова (46 – Полина Ръсина), Евдокия Попадинова (74 – Надежда Иванова)