България победи Япония с 3-0 (25-14, 25-21, 29-27) в мач

...

България с безапелационна победа срещу Япония за Лигата на нациите

България победи Япония с 3-0 (25-14, 25-21, 29-27) в мач от международната " Лига на нациите " в Осака. Момчетата на Пламен Константинов не оставиха подозрение в превъзходството си, като имаха леки съмнения единствено в края на третия гейм, когато трябваше да затворят мача.

НА ЖИВО: България - Япония 25-14, 25-21, 29-27 онлайн
България - Япония: 25-14, 25-21, 29-27

Азиатците са любимци на букмейкърите

Стартовият състав на България беше: Светослав Гоцев, Николай Учиков, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев и либеро - Теодор Салпаров. Тези волейболисти изнесоха целия мач, като единствено в края Розалин Пенчев влезе за един сервис.

Още при първите отигравания стана ясно какво ще се случи на домакините. Българите нападнаха доста мощно, като в това време блокът не допускаше офанзивите на японците да бъдат завършващи. Азиатците рискуваха доста на сервис и правеха доста неточности. Нашите трупаха разлика през целия първи гейм и го затвориха с безапелационното 25-14.

Снимка 360995
Източник:

Във втората част японците се закачиха в резултата и се играеше точка за точка. След първото спиране българите леко се отпуснаха и позволиха поврат за 14-16. Тогава последваха доста мощни изяви на Пенчев и Йосифов, както и доста значим на ас на Братоев. " Лъвовете " дръпнаха с 21-17 и беше въпрос на рутина да затворят гейма с 25-21.

В третата част японците доста желаеха да зарадват публиката и да вземат най-малко гейм. Те се бореха за всяка топка, а и започнаха да намират път през българската обсада. Домакините поведоха преди първата отмора с 8-5. Тогава се разигра Учиков, който досега не получаваше доста топки от Сеганов. Мощните офанзиви през блока обърнаха резултата и второто техническо спиране пристигна при резултат 16-15.

Снимка 360996
Източник:

Японците направиха всичко, с цел да останат в мача. Те успяваха да повеждат с по една точка разлика, само че българите доближиха до два мачабола при 24-22. Нашите не можаха да създадат офанзива и геймът малко се удължи.

Домакините рискуваха на сервис и грешаха. В последното разиграване Валентин Братоев получи хубава топка и постави завършек на разногласието за 29-27.

Победата е доста значима българските волейболисти, тъй като тя ще им даде успокоение в борбата за оцеляване в " Лигата на нациите ". Победите против тимове като Япония са наложителни, само че слабите изяви в София дадоха съображение на
букмейкърите да дефинират азитаците за любимци в мача. За благополучие нашите момчета сподели през днешния ден, че разликата в класите продължава да е голяма.

Снимка 360997
Източник:

Николай Учиков приключи с 16 точки, 8 от които бяха реализирани в третия гейм. Валентин Братоев остана с 11 точки, а Светослав Гоцев с 9 точки. Капитанът Виктор Йосифов записа 7 точки. Николай Пенчев пое посрещането на тима и би най-вече сервиси в мача - 16. Гоцев извърши 15 сервиса. Георги Сеганов се регистрира с 2 точки. Българите имат предимство във всички статистически индикатори.