България победи олимпийския шампион Бразилия с 3:1 в сблъсък от

...

Наказахме Бразилия във Варна, голям мач на волейболните национали

България победи олимпийския първенец Бразилия с 3:1 в конфликт от Световната лига по волейбол! Българските " лъвове " сложиха на колене Селесао след чудесно показване в зала " Конгресна " във Варна.  Първият гейм го спечелихме след чудесна серия и поврат след първото техническо спиране. Националите изоставаха при 6:8, само че със мощен сервис и постоянна отбрана, обърнаха до 16:14 при второто техническо спиране. Николай Пенчев се прояви чудесно и националният ни отбор поведе с 20:16 точки. Бразилците пробваха да трансформират развоя на гейма, понижиха до 21:22, само че в последна сметка ликувахме след 25:22 точки.  Вторият гейм се разви по сходен сюжет. Селесао натрупа преднина първоначално, а нашите обърнаха резултата. Поведохме с удобното 23:18 точки, преди да допуснем точка за противника. Страхотни две намеси на Виктор Йосифов сложиха точка на втория гейм - 25:19. Третата част също беше равностойна. Бразилците водеха след първото техническо спиране с 8:6, само че след феноменална обсада на Соколов нашите изравниха - 17:17. Последва замяна на точки, а бризилците съумяха да поведат с 21:19. Отлична интервенция на Соколов докара до понижаване на резултата – 21:20.След две наши неточности Селесао натрупа задатък от 23:20. Соколов понижи – 23:21. Йосифов принуди бразилците да сгрешат и изкарат топката в навън – 23:22. Йосифов извърши сервиса в навън и гостите получиха геймбол – 24:22. Николов върна интригата – 24:23. Бразилците обаче затвориха частта след светкавична офанзива по диагонала – 25:23. Отново станахме очевидци на замяна на водачеството в четвъртата час. След в началото закъснение България съумя да обърне до 11:10 в своя изгода.Националите ни водеха след това с 15:14, с цел да се стигне и до удобната преднина от 21:15 след офанзива по диагонала. Последва 23:16 за България. Оставаше по-лесното – да се затвори гейма. Цялата зала стана на крайници в очакване на нашия успех. При 23:18 Пламен Константинов изиска спиране. После стигнахме и до мач бол.  При втория българите затвориха гейма с 25:19 и завоюваха срещата. Волейболистите ни победиха международния първенец Полша в първия си мач във Варна с 3:2 гейма (25:16, 20:25, 19:25, 25:23, 16:14), а в събота вечер България отстъпи на Канада с 1:3 гейма (25:27, 28:30, 25:21, 23:25). Националите ни към този момент са с три победи и три провали в шестте си мача от началото на новия сезон в Световната лига.  Следващият шампионат от Световната лига е в Кордоба, Аржентина. БЪЛГАРИЯ - БРАЗИЛИЯ 3:1 (25:22, 25:19, 23:25, 25:19)   ПЪРВИ ГЕЙМ Срещата стартира извънредно равностойно и битката се водеше точка за точка. Бразилците взеха задатък от няколко точки, само че позволиха поврат. Възпитаниците на Пламен Константинов стигнаха до поврат и взеха гейма с 25:22. Бразилия натрупа задатък от 9:6, преди нашите да понижат до 8:9. След две отлични намеси на Розалин Пенчев се стигна до изравняването - 11:11. „ Лъвовете “ дръпнаха с 12:11, пристигна и осъществяване на Цветан Соколов, с цел да дпърнем с 14:12 точки, а малко по-късно и с 15:12 след сполучлива тройна обсада. Второто техническо спиране в първия гейм пристигна при 16:14 в интерес на България. Блокадата на нашите докара до 18:15. Първият геймбол за България при сервис на Розалин Пенчев беше осъществен след навън на бразилците и с 25:22 спечелихме първия гейм! ВТОРИ ГЕЙМ Втората част стартира с предимство на бразилците, които още веднъж поведоха в резултата на първото техническо спиране с 8:6. Веднага по-късно обаче те още веднъж отстъпиха самодейността и нашите поеха нещата под надзор. С мощна офанзива на Ники Пенчев националите поведоха със 17:14, а малко по-късно и с 18:14 след неточност в офанзива за бразилците. Разликата стана 5 точки след чудесни изяви на Георги Братоев - 19:14.България водеше до 22:17. Геймът продължи да върви точка за точка. След отлична обсада на Йосифов стигнахме до геймбол – 24:19. Последва ас на Виктор, който постави и точка на гейма – 25:19, и 2:0 за България! ТРЕТИ ГЕЙМ Сценарият се повтори и в третата част, която мина през обрати и промяна на водачеството. Бразилците водеха след първото техническо спиране с 8:6. Националите ни изоставаха с 6:8 при първата техническа пауза, само че след феноменална обсада на Соколов изравниха - 17:17. Последва замяна на точки, а бризилците съумяха да поведат с 21:19. Отлична интервенция на Соколов докара до понижаване на резултата – 21:20.След две наши неточности Селесао натрупа задатък от 23:20. Соколов понижи – 23:21. Йосифов принуди бразилците да сгрешат и изкарат топката в навън – 23:22. Йосифов извърши сервиса в навън и гостите получиха геймбол – 24:22. Николов върна интригата – 24:23. Бразилците обаче затвориха частта след светкавична офанзива по диагонала – 25:23.   ЧЕТВЪРТИ ГЕЙМ Отново станахме очевидци на замяна на водачеството. След равностойна игра се стигна до тъждество 4:4 и 6:6 точки. Бразилия поведе с 10:7, а с сполучлива офанзива на Соколов и навън на гостите, резултатът бе понижен до 9:10. България съумя да обърне до 11:10 в своя изгода.Националите ни водеха след това с 15:14, с цел да се стигне и до удобната преднина от 21:15 след офанзива по диагонала. Последва 23:16 за България. Оставаше по-лесното – да се затвори гейма. Цялата зала стана на крайници в очакване на нашия успех. При 23:18 Пламен Константинов изиска спиране. После стигнахме и до мач бол.  При втория българите затвориха гейма с 25:19 и завоюваха срещата.    България: Георги Братоев, Цветан Соколов, Николай Пенчев, Виктор Йосифов, Розалин Пенчев, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро Селекционер: Пламен Константинов   РЕЗУЛТАТИ, КЛАСИРАНЕ И СТАТИСТИКА ОТ СВЕТОВНАТА ЛИГА - ТУК
Източник: blitz.bg