България победи Норвегия с 1:0 във втория си мач от

...

Треснахме болезнено и Норвегия! България с пълен актив в Лигата на нациите!

България победи Норвегия с 1:0 във втория си мач от Група С на новия шампионат на УЕФА - Лигата на нациите. Двубоят се игра на националния стадион " Васил Левски ", като това бе втори следващ триумф на нашите, които са краткотраен водач с цялостен актив от 6 точки.

Единственото попадение вкара влезлият на промяна Радослав Василев с глава в 59-ата минута.

Иначе нашите започнаха нерешително дуела и през първата част норвежците сътвориха няколко рискови обстановки, които по знамение не доведоха да разкриване на резултата. Първото ни голово състояние бе чак в края на полувремето, когато капитанът Ивелин Попов направи страховит слалом сред бранителите на Норвегия отдясно в наказателното поле. Последва ниско подаване за Божидар Краев, чийто шут от дребен ъгъл беше блокиран.

В 59-ата минута България откри резултата след брилянтна многоходова офанзива. Галин Иванов комбинира с Божидар Краев по десния фланг, а той продължи за присъединилия се в предни позиции Страхил Попов. Десният бек центрира съвсем от аутлинията на близка греда, където влезлият преди минути Радослав Василев засече с глава. Топката срещна страничния дирек на противниковата врата и влезе в мрежата за 1:0.

Две минути преди края на мача Норвегия остана с човек по-малко, откакто Норвейд получи втори жълт картон за високо вдигнат крайник против Иван Горанов и бе изпъден.