България победи Малта с 4:0 в последния си мач от

...

Отнесохме Малта, но сме аут

България победи Малта с 4:0 в последния си мач от европейските квалификации за юноши до 17 години в група 13. Победата обаче по никакъв метод няма да промени отпадането на тима, воден от Марчо Дафчев, за сметка на Австрия и Норвегия, които заемат първите две места в групата.

Два гола за България вкара Мартин Смоленски, по един прибавиха Бисер Бонев и Пламен Цончев. Австрийците по същото време завоюваха с 1:0 въпреки и с 10 души и оглавиха класирането. Четири от третите тимове във всички групи също ще продължат, само че все още салдото на нашите е третият най-слаб и най-вероятно няма да стигне.

След като инкасираха две провали, през днешния ден българските национали стартираха мача доста интензивно, търсейки бърз гол и огромен резултат против новобранеца Малта. Но до 20-ата минута ударите по посока на вратата бяха 2:2, като за България пробваха Мартин Смоленски и Симеон Александров. Постепенно българските гении постановиха предимство и Александров изтърва чиста обстановка в 26-ата минута.

В 38-ата минута Бисер Бонев откри за България, само че малко по-късно Андреа Замит от Малта изпусна да изравни. Същото направи преди почивката и Нейтън Агиус. Началото на второто полувреме беше за България и Бонев пропусна втора опция да вкара. В 55-ата минута още веднъж Замит от малтийския тим се размина с попадение.

Все отново нашите съумяха да оползотворят по-активната си игра в средата на второто полувреме и в 69-ата минута Мартин Смоленски вкара второ попадение. Нападателят на ЦСКА се разписа след корнер, изпълнен от Бисер Бонев.

Малко преди третото попадение тимът на Малта пропусна още една добра своя офанзива, с цел да вкара почетен гол. Две минути преди края на постоянното време България стигна до трети гол, още веднъж дело на Мартин Смоленски, който приключи офанзива на десния защитник Александър Бучков. Крайното 4:0 оформи Пламен Цончев в 1-ата минута на добавеното време.

Състав на България U17: Иван Андонов, Александър Бучков, Калоян Костов, Мартин Филипов, Димо Кръстев, Мартин Сораков, Мартин Смоленски (88- Владимир Николов), Панайот Пасков (46-Пламен Цончев), Благовест Величков (46-Александър Георгиев), Бисер Бонев, Симеон Александров (77- Димитър Иванов)

жълти картони: Пламен Цончев, Симеон Александров (България), Зийн Леонарди, Антеос Спитери, Андреа Замит (Малта)