България победи Финландия с 3:1 гейма (28:26, 27:25, 15:25, 25:16)

...

България победи Финландия с 3:1 гейма във Варна

България победи Финландия с 3:1 гейма (28:26, 27:25, 15:25, 25:16) във Варна в дуел от Група В на Евроволей 2023 и реализира първи триумф в шампионата.
Срещата стартира с точка за България, само че при 3:2 финландците поведоха. Преднината им се резервира доникъде на гейма, след което играта се поизравни. Съперникът бе покрай триумфа при 25:24 и 26:25, само че нашите съумяха да надделеят в края на гейма за 28:26.
Вторият гейм протече по еднакъв метод, а финландците дълго време водеха с 2-3 точки. След 20:20 двата отбора разменяха водачеството. Стигна се до 25:25, след което българите още веднъж бяха по-силни в края и взеха частта с 27:25.
Третият гейм стартира с по-силна игра за Финландия и противникът последователно усилваше преднината си, която доближи 10 точки. В последна сметка финландците завоюваха гейма с 25:15.
България потегли мощно в четвъртия гейм и не разреши на финландците да си помислят за равнене на резултата. Нашите поведоха през цялото време, а в края на гейма задатъкът им стана 9 точки и краят на мача пристигна при 25:16.
На старта на шампионата нашите изгубиха с 1:3 от Испания. Следващите мачове на " лъвовете " са с Украйна (утре), с Хърватия (в неделя) и със Словения (във вторник) все от 20.30 ч.
Източник: duma.bg