България отстъпи на Италия с 0:3 гейма, в първия си

...

Иван Петков: Липсва ни опит и самочувствие срещу силни съперници

България отстъпи на Италия с 0:3 гейма, в първия си мач в група 13 от в четвъртата седмица на Волейболната лига на нациите и означи десета загуба в международната конкуренция. Селекционерът Иван Петков зяви, че неналичието на опит и самочувствие е в основата на тези отрицателни резултати, само че едно е ясно - би трябвало да продължи да се работи.

“В този мач, в случай че бяхме понижили самостоятелните неточности във значимите моменти, можеше и да си помислим за нещо. Но се видя, че сме още много зелени. Защото такива неточности в средата на гейма или в не толкоз напрегнати моменти не ги позволяваме. За мен това е към момента липса на опит и самочувствие против мощните съперници. Според мен има израстване в тима и би трябвало да се играе против най-хубавите, с цел да може в действителност да си проучваме играта. Може би всички ще съжаляваме, че идващия сезон няма да бъдем в този шампионат, само че това е действителността на този стадий. Едно е ясно – би трябвало да продължим да работим”, съобщи той.