България отново сред първите на световно първенство по джаги. Българите

...

България отново сред първите на Световно първенство по джаги в Германия

България още веднъж измежду първите на международно състезание по джаги. Българите се завръщат с общо 2 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала от Световното състезание на Леонхарт, извършено на 12–15 09 2019 година в Санкт Вендел, Германия. В него взеха присъединяване повече от 400 професионални състезатели от разнообразни страни, които премериха силите си в над 8 разнообразни дисциплини.

Световното състезание стартира на 12. 09. 2019 г с дисциплините: Класик двойки за другите категории – дами, мъже, деца и сеньори, и Смесени двойки.

При дисциплината Класик Жени двойки, най-хубавото достижение е на двойката Румяна Шушулова и Александра Новкова, които си извоюваха 5то място след доста оспорвани мачове, а българката Благовеста Герова, дружно с партньорката си от Белгия - Уенди Хюбрехтс, се класираха на 9то място след тежък чоп.

При дисциплината Класик Опън двойки, най- напред в класирането на 33то място доближиха двойките Иван Македонски/Милан Марков и Васил Константинов/Иво Пиларски, след тях се подреждат двойките Иван Петров/Клаус Себолд и Станислав Найденов/Виктория Станева.

В дисциплината Смесени двойки, една от топ състезателките на България – Александра Новкова, дружно с колегата си от Холандия – Тайс Ван Шиндел, сграбчиха бронза след победа над най- положителния играч от Люксембург – Яник Кореа и неговата партньорка Уенди Хюбрехтс. На 17-то място се класираха българката в топ 5 на Световната класация – Благовеста Герова и колегата и Бьорн Хофман, след тях в класирането са Румяна Шушулова/Джулиано Бентиволио и българската двойка Виктория Станева/Иван Македонски.

На 13.09.2019г шампионата продължи с дисциплината Единици в другите категории.

При Жени единици, без никаква загуба, с убийствена игра и без никаква благосклонност към съперничките си, на върха се изкачи Благовеста Герова и стана Световна Шампионка на Леонхард. След нея в класирането, на 9то място се нареждат едни от най- положителните български състезателки, а точно Румяна Шушулова и Александра Новкова, малко след които се класира новото попълнение в редиците на клуб Сторм райдърс при дамите - Виктория Станева.

При Опън единици, след доста тежки квалификационни мачове, нашите момчета се класираха в междинната част за елиминационната фаза, като най- предна позиция заема Васил Константинов, който е един от най- бързо напредващите гении при мъжете, последван от Иван Македонски, Милан Марков, Иво Пиларски, Иван Петров и Станислав Найденов.

На 14.09.2019г пристигна ред за дисциплината Двойки в другите категории.

При Жени Двойки, на 17то място в ранглистата при дамите се класират Румяна Шушулова и Александра Новкова, откакто в Дивизия Б малко не им доближава за победа и се класират на почетното 2ро място. След тях също на 17то място са машината на България - Благовеста Герова и партньорката й от Германия – Катя Двенгер, а след тях се подреждат младата двойка Виктория Станева и партньорката й от Литва – Габия Биердуте.

При Опън двойки, след тежък край против доста положителни противници в Двизия С, извоюваха успеха добре сработената и обиграна българска двойка Иван Македонски и Милан Марков, след които се подреждат българските участници и на извършеното в Мурсия, Испания Световно машините Васил Константинов/Иво Пиларски и Иван Петров/Станислав Найденов.

На 15.09.2019 г последния ден от шампионата, само че и най-съществен, се организира Националното състезание за другите категории.

При дамите, след победи в квалификационния кръг, българките се пребориха с дамите от Швейцария и сграбчена 3то място на отборното съревнование на Световното Първенство. Техен капитан бе Александра Новкова, която потвърди уменията си в последната игра и разгроми съперниците с 4 гола от отбрана, а до такава степен тима стигна с борбеността, уменията и силата на всички други девойки от тима – Благовеста Герова, Румяна Шушулова и Виктория Станева. Браво девойки!

При мъжете надиграването за победа бе доста яростно и оспорвано. Нашите момчета се класираха към края на схемата, само че все пак се подкрепяха и бяха обединени. Техен капитан бе Васил Константинов, а в тима играха Иван Македонски, Иво Пиларски, Милан Марков, Иван Петров и Станислав Найденов.