България не срещна много проблеми в първата си контрола и

...

България отнесе африканския шампион в първата си контрола

България не срещна доста проблеми в първата си контрола и победи африканския първенец Тунис с 81:61. Тунизийците са настоящите първенци на Африка, откакто завоюваха купата на АфроБаскет 2017, само че с играта си през днешния ден не превъзхождаха по нищо играчите на българския селекционер Любомир Минчев. " Лъвовете " се готвят за последните си два мача от първата фаза на международните квалификации в зона " Европа " против Исландия и Чехия, до момента в който Тунис също има да играе още пресявки - против Камерун, Гвинея и Чад.
 България - Тунис @@@
Гостите демонстрираха добра игра само през първите 10 минути, в които нападението им вървеше бързо, а България нямаше решение за противниковите офанзиви. Първата четвърт завърши при резултат 21:24 в интерес на Тунис. Втората част обаче мина напълно под български надзор, отбраната на домакините стартира да работи все по-добре и до почивката националите позволиха единствено 8 точки, отбелязвайки тройно повече, с цел да се откъснат на 13 точки от противника - 45:32 в средата на мача.
Третата четвърт също бе на сметката на България и националите прибавиха още 6 точки към преднината си, която бе 65:46 преди последната част в зала “Универсиада”. В оставащата десетка двата тима просто доиграха дуела, а последната сирена прозвуча при 81:61.
Александър Везенков с 20 точки и Чавдар Костов с 13 бяха най-резултатни за успеха на България. Домакините стреляха чудесно от тройката, завършвайки с 52% успеваемост от отдалеченост - 12/23. Натурализираният американец Джейсън Уошбърн, който дойде в тима преди няколко дни се включи добре в мача и приключи с 11 точки и 9 битки.