България направи мечтан старт в новия турнир на УЕФА -

...

Мечтан старт на България в новия турнир на УЕФА

България направи желан старт в новия шампионат на УЕФА - Лига на нациите. В първия си мач нашите удариха Словения с 2:1 като посетители. В воин за България се трансформира Божидар Краев, който вкара и двете попадения в 3-ата и 58-ата минута.

Точен за домакините пък беше Миха Зайц в 39-ата минута.

Двубоят стартира ослепително за момчетата на селекционера Петър Хубчев. Само след 130 секунди игра Кирил Десподов овладя една топка и пусна пас през центъра към Божидар Краев. Атакуващият халф на датския Мидтиланд изстреля същински снаряд от придвижване, пращайки топката неспасяемо в долния десен ъгъл на противниковия вратар за 0:1.

В 40-ата минута домакините изправниха. Това стана след центриране отдясно на Скубиц, при което Зайц засече с глава в мрежата - 1:1.

В 59-ата минута България нанесе втори удар след груба неточност на словенския вратар Белец. Ивелин Попов направи дълъг пас към Краев, а стражът на домакините не съумя да улови топката и я изпусна. Това улесни нашия нападател, който безпроблемно я прати в опразнената врата за крайното 1:2.

България игра в състав: Пламен Илиев, Иван Бандаловски, Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Васил Божиков (46- Ангел Лясков), Георги Костадинов, Георги Славчев, Кирил Десподов, Божидар Краев (70- Мартин Райнов), Тодор Неделев (81- Иван Горанов), Ивелин Попов.
Източник: ruse24.bg