България изравни резултата срещу Украйна на 1:1 победи в срещата

...

Страхотна победа на Вики Томова във Фед Къп

България изравни резултата против Украйна на 1:1 победи в срещата от втория кръг в група "Б " на група I на зона Европа/Африка на "Фед Къп ", импровизирано международно отборно състезание по тенис за дами, в Зелона Гура (Полша). Във втория сингъл Виктория Томова победи Катерина Козлова с 6:3, 6:2 за 70 минути. Първата ракета на България поведе с 5:1 в първия сет и завоюва с 6:3. Във втората част Томова продължи да господства и се наложи с 6:2.

Viktoriya Tomova - Kateryna Kozlova #FedCup #BULUKR pic.twitter.com/c3qbm1H9u2
— Horhe (@SlawekKasperski) February 7, 2019
В първия мач Изабелла Шиникова претърпя проваляне от Марта Костюк с 5:7, 4:6 за 72 минути Така спечелилият ще се реши в срещата на двойки. България през вчерашния ден започва в конкуренцията с триумф с 2:1 над Естония, до момента в който Украйна загуби с 1:2 от Швеция.

Победителят в групата ще играе за продобиване на място за плейофите за промоция в Световна група II, а приключилият на последно място ще продължи в бараж за оставане.