България Фирми перд фалит заради апетитен имот и афера Наематели

...
България Фирми перд фалит заради апетитен имот и афера Наематели
Коментари Харесай

Фирми перд фалит заради апетитен имот и афера

България Фирми перд банкрут поради вкусен парцел и спекулация Наематели в бивше държавно дружество могат да останат без работа поради реставрация  Виолета Русенова 9 август 2019, 12:01 .a{fill:#fff;}.b{fill:#676767;}  Фирми перд банкрут поради вкусен парцел и спекулация
Фирми перд банкрут поради вкусен парцел и спекулация
 Българчетата в къщата на ужасите: Кой е излъгал
Българчетата в къщата на ужасите: Кой е излъгал
 Жена мами с почивки на морето
Жена мами с почивки на морето
 Затвориха аквапарка в Приморско след нещастието
Затвориха аквапарка в Приморско след нещастието
 18-годишно момче почина на водна пързалка в Приморско
18-годишно момче почина на водна пързалка в Приморско
 Откриха и втория загубен в Пирин екскурзиант
Откриха и втория загубен в Пирин екскурзиант
 Мащабна акция против наркомафията в България
Мащабна акция против наркомафията в България
 Медсестри готвят огромен митинг пред Министерски съвет
Медсестри готвят огромен митинг пред Министерски съвет

ешение на частен правосъден реализатор за обществена обмен на два парцела, или тяхното срутване, е напът да докара десетки компании до банкрут и да остави чиновниците им без работа и приходи. Имотите са в бившето държавно шивашко дружество „ Лиляна Димитрова “, което е закупено още през 2004 година от Агенцията по приватизация, съобщи NOVA.

Заради капани в приватизацията се водят дългогодишни правосъдни борби, а те са причина за провалена немска инвестиция за милиони още тогава. 15 години по-късно загубите могат да бъдат още по-големи, в случай че един от парцелите, който е трафопост, бъде съборен. Трафопостът зарежда с електричество здания, в които наематели са задгранични компании.

„ Получихме информация, че има заплаха да се спре зареждането с ток, което е притеснително за нашата работа. Защото без ток няма по какъв начин да си вършим работата”, раказа Дора Дерменджиева, шеф на една от компаниите.

„ Виждате, че машините са огромни, което значи, че дребна компания като нас би трябвало да приключим произвеждане, в случай че ни спрат тока. Нямаме друга алтернатива”, разяснява Аспарух Ненков

„ Като ни спрат тока няма да можем да работим. Ние си храним семействата”, сподели Николай Ушанов.

„ Ако един ден спрем производството, това значи, че нарушаваме контракти и всичко завършва с тези компании, с които работим”, уточни Аспарух Ненков.

В основата на казуса стоят кавги за корупция в бивше държавно дружество и една реставрация, която дава начало на разногласията.

Бившето държавно дружество „ Лиляна Димитрова “- в този момент „ ЛИДИ Р “ е закупено или продадено още през 2004 година от Агенцията по приватизация. Собственик на 100% от акциите е Пламен Балев. Влизайки във притежание Балев се натъква на странни обстоятелства. Като този, че половината от териториите и постройките на сдружението към този момент са били реституирани. Разбира също, че дължи над 3 милиона лв. на човек, закупил реституираната част от парцела – Желязко Ботев, притежател компания ЖМБ-1 АД.

„ Стъпвайки в сдружението се натъкнахме на редица, меко казано, измами. Подготвяна процедура, откраднати здания, фалшифицирани документи, отговорности. Чрез счетоводните салда се откри, че 16 дка земя и 10 дка здания са нелегално реституирани. Всичките здания са строени от държавното сдружение в интервала след национализацията т.е след 47-ма година”, разяснява Пламен Балев.

Скритите отговорности са поради съглашение от 20.12.2001г. То е сред някогашната директорка на шивашкото дружество – Ангелинка Солакова-Рельовска и притежателя на компания ЖМБ 1 АД-Желязко Ботев. За документа Пламен Балев схваща няколко месеца, откакто е купил акциите. Защото някогашният държавен шеф е задължила държавното сдружение ЛИДИ Р против прилагане на личните си здания да трансферира в интерес на ЖМБ 1 самите здания.

По това време, Ангелинка Солакова към момента е шеф на сдружението и управлява индустриалната му активност. „ Въпросното съглашение беше подхвърлено няколко месеца, откакто влязохме във владение”, сподели Пламен Балев.

Instagram
 Абонирайте се и прочетете първи " Непубликувано " и преглед на деня за 2 мин. АБОНИРАЙ съдебна експертиза Редактор: Виолета Русенова Източник:
Източник: vesti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР