България е привлекателно място за инвестиции със своята политическа, макроикономическа

...
България е привлекателно място за инвестиции със своята политическа, макроикономическа
Коментари Харесай

Държавният глава покани малтийския бизнес у нас

" България е привлекателно място за вложения със своята политическа, макроикономическа и финансова непоклатимост. Много бих се радвал малтийският бизнес да има по-добро наличие в България. "

Това съобщи президентът Румен Радев пред представителите на частния бранш по време на закриването на бизнес конгрес, в който взеха присъединяване 150 представители на български и на над 50 малтийски компании и институции. Форумът е част от двудневната публична аудиенция на президента на Република Малта Мари-Луиз Колейро Прека.

Според президента Румен Радев двете страни имат необработен капацитет за задълбочаване на връзките в стопанската система, туризма и науката сред двете страни.

" Бъдеще в двустранните си връзки имат тези страни, които са свързани освен от ползи, само че и от полезности ", акцентира още президентът и означи многочислените фактори, които свързват България и Малта - двете страни споделят общи позиции в границите на Европейски Съюз, а народите им са изправени пред едни и същи провокации.

" Малта е входната врата на Европа към Северна Африка, а България - към Близкия изток. Нашите нации имат хилядолетна история и богати култури ", съобщи Румен Радев и означи, че и България, и Малта се стремят към мир, непоклатимост, съгласие и напредък.

С думи на признателност президентът се обърна към президента на Малта за гостоприемството на островната страна към седемте хиляди български жители, които сполучливо се интегрират към малтийското общество и способстват за развиването на стопанската система на страната.

На форума беше маркиран устойчивият стопански растеж и в България, и в Малта, който основава предпоставки за следващо усилване на търговско-икономическия продан, както и за формулирането на общи позиции в границите на Европейския съюз. " Имаме висок растеж на стопанските системи си, а също и мощен глас в Европейски Съюз, който упорства за повече сигурност, повече взаимност и повече правдивост в общността ", съобщи българският държавен глава.

Президентът на Малта дефинира двете страни като географски стратегически точки, които са мостове, свързващи култури и континенти. " Това основно геополитическо местонахождение е спомагателна опция за стимулиране на икономическите контакти и нови евентуални партньорства в доста браншове. Нашите пазари ще се разрастват и задълбочават взаимно в полза на нашите нации ", съобщи Мари-Луиз Колейро Прека. По думите на малтийския президент, образованието и науката, професионалната подготовка, нововъведенията и туризма следва да бъдат основни браншове за продан на фрагменти и експертиза, които ще донесат освен повече вложения, само че и ще сближат народите на България и Малта.

В наличието на двамата президенти по време на бизнес форума, който се организира в Националната художествена изложба в София, бяха подписани меморандуми за съдействие сред Изпълнителната организация за поощряване на дребните и междинните предприятия и Trade Malta, сред Българската търговско-промишлена палата и Малтийската комерсиална палата, сред Бургаската търговско-промишлена палата и Търговската палата на Гозо, както и съглашение сред Университета за национално и международно стопанство (УНСС) и Средиземноморската академия за дипломатически науки.
Източник: dnesplus.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР