България 0 : 0 Италия 14′ Възпитаниците на Роберто Манчини

България - Италия 0:0, гостите с претенции за дузпа

България

0: 0

Италия
 14′
Възпитаниците на Роберто Манчини взеха решение да трансформират метода си на офанзива с опит за изстрел от далечна отдалеченост. Изстрелът му по земя обаче не откри очертанията на вратата в 14-ата минута.
13′
Гостите продължиха да оказват напън върху рефера на международната подготовка, като незабавно ръкомахаха към него при всяко едно по-спорно състояние.
6′
ИТАЛИАНЦИТЕ ИСКАТ ДУЗПА! Гостите имаха искания към основния арбитър в шестата минута. Сисиньо се хвърли на шпагат, само че пресечената от него топка се трансформира в извеждащ пас за Федерико Киеза. Нападателят на Ювентус се понесе самичък против Илиев, само че бе посечен от двоен български шпагат. " Скуадрата " погледна към рефера Винчич, само че словенецът беше на мнение, че няма съображение за углавен удар.
 Снимка 524798
Източник:
4′
ГЪЛЪБИНОВ! Първата голова обстановка в мача бе причислена към актива на " лъвовете ". Андрей Гълъбинов показва физическа мощност в полето на Италия, а след композиция с Делев, съумя да насочи и удар, който попадна в обсега на сигурния Донарума.
 Снимка 524796
Източник:
2′
Първите мигове на " Васил Левски " бяха белязани от нападателна България, пробвала се да пресира противника надълбоко в неговата половина. Показателно беше изчистването на направления, когато се наложи вратарят Джанлуиджи Донарума да отиграе върната към него топка.
1′
НАЧАЛО НА СРЕЩАТА!
Състав 23. Пламен Илиев 21. Джанлуиджи Донарума 14. Даниел Димов 4. Леонардо Спинацола 4. Валентин Антов 15. Франческо Ачерби 15. Васил Божиков 19. Леонардо Бонучи – капитан 6. Сисиньо 16. Алесандро Флоренци 18. Ивайло Чочев 6. Марко Верати 7. Георги Костадинов – капитан 12. Стефано Сенси 5. Петър Витанов 18. Николо Барела 21. Момчил Цветанов 22. Федерико Киеза 10. Спас Делев 9. Андреа Белоти 9. Андрей Гълъбинов 10. Роберто Инсине Треньор Ясен Петров Роберто Манчини Резерви 1 Даниел Наумов 1 Салваторе Сиригу 13. Иван Караджов 14. Алекс Мерет 2. Петко Христов 2. Джовани Ди Лоренцо 3. Петър Занев 3. Алесандро Бастони 8. Антонио Вутов 5. Мануел Локатели 11. Бирсент Карагарен 7. Лоренцо Пелегрини 12. Илиан Илиев-младши 8. Матео Песина 16. Кристиан Малинов 11. Винченцо Грифо 17. Георги Йомов 13. Емерсон 19. Атанас Илиев 17. Чиро Имобиле 20. Димитър Илиев 20. Федерико Бернардески 22. Мартин Райнов 23. Джанлука Манчини
Националният тим на България приема Италия в мач от международните квалификации. Срещата е довечера от 21:45 часа на Националния стадион " Васил Левски ".

В четвъртък вечер " лъвовете " изгубиха с 1:3 от Швейцария в първия си мач. Възпитаниците на Ясен Петров позволиха три гола в границите на шест минути при започване на мача, след което " кръстоносците ", очевидно другарски настроени, стопираха да играят. В същото време Италия надделя с 2:0 Северна Ирландия.
 Ясен Петров: Три дни единствено работих с тези хора, това е нов тим

Специалистът даде конференция преди мача с Италия

Очаква се селекционерът Ясен Петров да направи най-малко четири промени в титулярния си състав довечера. На вратата още веднъж ще е Пламен Илиев. Пред него в защита ще играят Страхил Попов, Сисиньо, Васил Божиков и Валентин Антов. В средата на терена ще се разчита на Ивайло Чочев, Георги Костадинов и Кристиян Малинов. Атаката ще води Андрей Гълъбинов, подпомаган от Кирил Десподов и Спас Делев. На пейката ще седната Георги Йомов и Петър Занев. Футболистите на ЦСКА играха доста едва против швейцарците.
 Андрей Гълъбинов: Мачът с Италия е доста специфичен за мен

Нападателят показа упованията си за квалификацията

Селекционерът на Италия Роберто Манчини възнамерява куп промени в своя състав. Джорджо Киелини и Доменико Берарди въобще не пътуваха за София. На тяхно място ще играят Франческо Ачерби и Федерико Киеза. Очаква се в средата на терена да са халфовете на Интер Николо Барела и Стефано Сенси. Атаката ще води Андреа Белоти, а на пейката ще остане Чиро Имобиле.

България има положителни мемоари от последното посещение на Италия. Преди шест години дуелът на " Васил Левски " приключи 2:2. Тогава още в 4-ата минута Йордан Минев си вкара автогол. " Трикольорите " обърнаха след попадения на Ивелин Попов (11) и Илиян Мицански (17). Едва в 84-ата минута " скуадрата " се добра до равенството с гол на Едер.
 Манчини: България има мощни футболисти, няма лесни мачове

" Мнението ми е, че би трябвало да отбелязваш колкото може повече голове, само че най-важна е успеха "