Българите виждат сериозна вина в институциите за водната криза. На

...
Българите виждат сериозна вина в институциите за водната криза. На
Коментари Харесай

”Галъп”: Институциите са виновни за водната криза

Българите виждат сериозна виновност в институциите за водната рецесия. На този декор обществото възприема настояването за избор на съмнение по тематиките като водоснабдяване, качество на въздуха и така нататък като заслужено.
Изводите са от януарското проучване от съвсем тридесетгодишната, ежемесечна, самостоятелна изследователска стратегия, представителна за пълнолетното население на страната – която стои в основата на Политическия и стопански показател на „ Галъп интернешънъл “.

Най-общо предпочитание за промяна на държавното управление доминира, въпреки и не с доста, само че когато стане дума по-конкретно за предварителни избори, надвива неохотата. Отново личи предубеждението на българите по отношение на частната благосъстоятелност – обществото ни, по традиция, избира, най-общо казано, държавна благосъстоятелност на така наречен сдружения за комунални услуги, като водоснабдяване, електроснабдяване и така нататък

Категорично, хората и институциите, а не климатът и природата, са отговорни за спешната обстановка в Перник, съгласно българите. Помолени да избират единствено една сред варианти (които могат и дружно да са верни), 12% избират, че по-близо до тяхното мнение е опцията „ Водната рецесия е следствие от промени в природата и климата “. 69% обаче се дефинират по-близо до разновидността „ Водната рецесия е следствие от активността на хората и институциите “. 15% избират опцията „ Не съм задоволително осведомен с този въпрос “, а 4% се затрудняват да отговорят. Между електоратите на другите партии съвсем няма разлика в отговорите. Само при последователите на ръководещите са малко по-високи дяловете на отговори от вида „ природата е отговорна “.

При тази обстановка 47% намират настояването на избор на съмнение по такива тематики за заслужено, а 27% са на противоположното мнение. Останалите се затрудняват да отговорят. Единствените, които внезапно контрастират на общия декор, са последователите на ръководещите партии.

В средата на януари 41% желаят оставка и промяна на държавното управление, а 34% – не. Останалите се затрудняват. Когато обаче въпросът е съответно за предварителни парламентарни избори, 35% желаят, само че 40% не желаят. Останалите се затрудняват да отговорят. Дяловете са в близки стойности и се движат по този начин от месеци.

Явно, нереалното предпочитание за смяна господства, само че когато става дума съответно за нови парламентарни избори, няма отчетливо болшинство. Инстинкт против властта се усеща, само че вероятността за предварителни избори очевидно отблъсква.

Източник: frognews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР