Българите Александър Донски и Симон Антъни Иванов загубиха на финала

...

Донски и Иванов не успяха да стигнат финал в Пловдив

Българите Александър Донски и Симон Антъни Иванов изгубиха на финала на двойки на шампионата по тенис от сериите " Фючърс " на ITF на червени кортове в Пловдив с награден фонд 15 хиляди $. Донски и Иванов претърпяха трагично проваляне от поставените под номер 4 руснаци Александър Игошин и Евгений Тюрнев 1:6, 7:6(9), 5-10.

Българите започнаха нерешително и изгубиха първите пет гейма, след което и сета. Във втората част играта беше равностойна, като при 5:4 представителите на домакините стигнаха до три следващи сетбола, само че не се възползваха. Руснаците стигнаха до поврат и при 6:5 сервираха за мача, само че също позволиха пробив, с което се стигна до тайбрек. В него Донев и Иванов демонстрираха по-здрави нерви и изравниха след 11:9 точки. В решаващия шампионския тайбрек Игошин и Тюрнев въпреки всичко взеха своето и победиха след 10:5.

Така българите не съумяха да завоюват първа купа от шампионатите на ITF. Снимки: Емона Цончева, Sportal.bg