Българинът Васко Младенов се класира за четвъртфиналите на сингъл на

...

Васко Младенов на четвъртфинал в Тунис

Българинът Васко Младенов се класира за четвъртфиналите на сингъл на шампионата по тенис на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди $. Младенов победи квалификанта Амори Делма (Франция) с 4:6, 6:2, 6:3 за 2:27 часа. В края на третия сет българинът завоюва три следващи гейма, с цел да стигне до триумфа.

По-рано през днешния ден Младенов отстрани поставения под номер 2 италианец Лука Джакомини с 6:7(4), 6:2, 6:2. Срещата беше довършена, откакто през вчерашния ден беше отсрочена в първия гейм на решаващия трети сет поради дъжд. Българинът проработи 2 точки за международната класация и 438 $, а в спор за място на полуфиналите излиза против Кай Вехнелт (Германия).

Младенов по-късно през днешния ден ще би трябвало да изиграе и мача си от четвъртфиналите на двойки с представителя на домакините Анис Горбел. Двамата са сложени под номер 1 и ще играят против участващите с "уайлд кард " Брайън Бенчич (Швейцария) и Стефан Палоси (Румъния).