Българинът Мартин Минчев се разписа при победата на Спарта Прага

...

Мартин Минчев се разписа при победата на Спарта над Яблонец

Българинът Мартин Минчев се разписа при успеха на Спарта Прага над Яблонец с 5:1 като посетител в мач от четвъртия кръг на футболното състезание на Чехия.

Минчев бе титуляр и вкара третия гол за Спарта в 35-ата минута, правейки резултата 3:0 за гостите. Българинът остана на терена до 68-ата минута, когато бе сменен от нигериеца Виктор Олатунджи.
 Мартин Минчев се разписа за Спарта (Прага) при погром над Андерлехт

Победата бе четвърта поредна в шампионата за отбора от Прага, който оглавява краткотрайното класиране с 12 точки.

Преди Мартин Минчев за Спарта Прага означи на два пъти 20-годишният бранител Мартин Витик в 12-ата и 26-ата минути.

Още до почивката гостите осъществиха нови две попадения. В 39-ата прецизен бе финландецът Каспер Кайринен, а в първата минута на добавеното време се разписа Томаш Визнер.

Домакините от Яблонец понижиха на 1:5 посредством Вацлав Дръхал в 60-ата минута.