Българинът Калоян Атанасов триумфира с европейската титла по борба в

...

Калоян Атанасов ликува с европейската титла за кадети в Букурещ

Българинът Калоян Атанасов победи с европейската купа по битка в категория до 71 кг на свободния жанр на шампионата за кадети в Букурещ, Румъния.

В спорта за златния орден Атанасов надделя италианеца Паол Касо, с цел да донесе първа купа за страната ни от шампионата.

Преди това младият гений реализира още четири безапелационни победи. Той стартира с триумф над арменеца Размик Йепремян с 6:1, а по-късно надделя с механически туш Блеонит Битичи от Косово.

На четвъртфиналите Калоян още веднъж се наложи с механически туш над македонеца Харбин Ахмети, а на полуфиналите преодоля азера Аганазар Новрузов с 6:0.

Другият ни визиите през днешния ден Димитър Бисерков не съумя да преодолее репешажите след туш против поляка Якоб Кеси.

Националите в свободния жанр бяха водени от треньорите Мариян Недков и Ангел Тодоров.

Така младите български борци завършиха с цялостен комплект медали от конкуренцията в Букурещ, откакто по-рано Габриела Маева завоюва сребро при 73-килограмовите, а Димитър Рачев завоюва бронз в категория до 71 кг на класическия жанр.