АЙОВА СИТИ, Айова (АП) — Кейтлин Кларк отбеляза 32 точки,

...

Кларк се издига нагоре в списъка с голове в кариерата като номер 2 в Айова победи Уисконсин

АЙОВА СИТИ, Айова (АП) — Кейтлин Кларк означи 32 точки, премествайки се на четвърто място в класацията за всички времена на NCAA Дивизия I за женски баскетбол, с цел да помогне на номер 2 Айова да победи Уисконсин с 96-50 във вторник вечерта.

Кларк към този момент има 3306 точки в кариерата си и изпревари Бритни Гринър от Бейлър (3283 точки) в листата за всички времена с първия от два свободни удара при 7:02 до края на първото полувреме.

Кларк, водещият голмайстор на нацията с 30,9 точки на мач, пропусна първите си четири удара и не означи гол от игра през първите девет минути на мача. Но тя приключи 8 от 18 от игра, 6 от 14 при тройки.

Кейт Мартин имаше 16 точки, а Сидни Афолтър имаше 12 за Hawkeyes (18-1, 7-0 Big Ten), които удължиха победната си серия до 15 мача.

Уисконсин (8-9, 1-6) беше в границите на 21-17 през втората четвърт, преди Hawkeyes да продължат с 13-0. Баджърс се бориха до 40-28 по-късно през тримесечието, само че Мартин и Кларк означиха една след друга т...