Айнтрахт победи с 2:1 като гост Борусия Дортмунд и задълбочи

...

Айнтрахт задълбочи кризата в Дортмунд

Айнтрахт победи с 2:1 като посетител Борусия Дортмунд и задълбочи още повече рецесията при "жълто-черните ". Загубата прати домакините на петото място, на 7 точки след четвъртия в класирането Айнтрахт. Това значи, че Халанд и компания изостават съществено от местата, даващи право на присъединяване в Шампионска лига. Гостите от Франкфурт поведоха в 11-ата минута след автогол на Шулц, който опита да отклони центриране, само че вкара топката в личната си врата. В 40-ата минута Дилейни игра с ръка в наказателното поле, само че след намесата на ВАР, реферът реши, че дузпа няма. В самия завършек на полувремето, Хумелс изравни след асистенция на Емре Джан. В 65-ата минута Илзанкер вкара за Айнтрахт, само че реферът не зачете попадението след преразглеждане на обстановката с ВАР поради засада. Три минути преди края на мача Филип Костич откри Андре Силва, който съумя да насочи топката в долния десен ъгъл и се разписа, носейки успеха за гостите.