Айнтрахт (Франкфурт) загуби последното си домакинство за сезона, отстъпвайки с

...

Франкфурт с клубен рекорд по посещаемост

Айнтрахт (Франкфурт) загуби последното си домакинство за сезона, отстъпвайки с 0:2 на локалния противник Майнц 05, а по този метод сложи на карта присъединяване си в евротурнирите през идващия сезон. “Орлите” стигнаха до полуфинал в Лига Европа, а изиграните 120 минути в четвъртък вечер в Лондон против Челси наподобява оказаха въздействие и играчите на Адолф Хютер отстъпиха на “Комерцбанк Арена” в неделя вечерта.

Срещу Майнц по трибуните на оборудването, което преди носеше името “Валдщадион”, имаше 51 500 фенове. Ден по-късно от Айнтрахт благодариха на ентусиастите за безкрайната поддръжка през сезона и в същото време оповестиха, че изпращат сезон, в който е подложен клубен връх по междинна посещаемост на домакинските мачове на тима.
Вижте тази обява в Instagram.
49.700 Zuschauer pro Heimspiel im Schnitt in dieser Saison. Das ist neuer VEREINSREKORD! • • #fans #rekord #12gegen11 #bundesliga #sge #eintracht #frankfurt #eintrachtfrankfurt

Публикация, споделена от Eintracht Frankfurt Official (@eintrachtfrankfurt) на Май 13, 2019 в 8:05 PDT

“49 700 фенове приблизително на мач в семействата този сезон. Това е нов клубен връх!”, написаха от шестия във краткотрайното класиране в Бундеслигата. Капацитетът на стадиона на Айнтрахт е 51 500 места за мачовете от вътрешното състезание и 48 500 места за тези от европейските клубни шампионати.

Айнтрахт се движеше в челната четворка на шампионата през немалка част от сезона, само че поредност от неприятни резултати в последната седмица смъкна тима до шестото място, а в последния кръг следва посещение на Байерн (Мюнхен). Баварците още не са си подсигурили купата, а Франкфурт на доктрина към момента има късмет за Топ 4 и вероятно присъединяване в Шампионската лига. Бундеслига 33 кръг, неделя 12 май  Айнтрахт Франкфурт 0:2краен резулат  Майнц 05