Айнтрахт (Франкфурт) спечели турнира Лига Европа. На финала в Севиля

...

Айнтрахт спечели Лига Европа след дузпи

" Айнтрахт " (Франкфурт) завоюва шампионата Лига Европа. На финала в Севиля " орлите " се постановиха трагично с 5:4 след дузпи против " Рейнджърс ".

В постоянното време и продълженията резултатът бе 1:1. Вратарят Кевин Трап изигра голяма роля за спечелилите, спасявайки няколко сериозни обстановки в наказателното си поле. След това стражът парира удар от 11-те метра на Аарън Рамзи, което се оказа решаващо.

Тимът от Франкфурт завоюва втори европейски трофей в историята си след купата на УЕФА през 1980 година

През първото полувреме двата тима си поделиха самодейността - " Айнтрахт " бе по-активен първоначално и пропусна да означи, а към края " Рейнджърс " придвижи дейностите пред вратата на своя съперник. Стигна се до няколко тежки конфликта на терена.

В 57-ата минута Джибрил Соу върна с глава към Тута, който се подхлъзна и топката стигна до Джо Арибо. Той влезе в наказателното поле и невъзмутимо преодоля Трап - 1:0 за " сините " от Глазгоу.

При ответната офанзива германците за повторно желаеха дузпа за игра с ръка на Кевин Баси в наказателното поле, само че съдията Славко Винчич подмина обстановката.

В 69-ата тимът от Германия изравни. Защитниците на " Рейнджърс " се отнесоха много повърхностно с центриране на Филип Костич, Рафаел Боре се измъкна от Голдсън и Калвин Баси и от близко прати топката в мрежата за 1:1.

След този гол футболистите на треньора Оливер Гласнер продължиха на натискат своя съперник в търсене на обрата.

Продълженията минаха при поделено предимство. В 115-ата минута Кристиян Якич беше покрай попадение за " Айнтрахт ". Веднага по-късно резервата Кемар Руф центрира за Кент, който стреля от близко, само че Кевин Трап избави удара му. При добавката Стивън Дейвис би неопределено.

В 120-ата минута Джеймс Таверниър шутира от фаул, само че Трап още веднъж се оправи с заплахата.

При 11-метровите удари Трап мазета удара на Рамзи, а Боре означи уверено. Така " Рейнджърс " загуби четвърти край в евротурнирите, има един извоюван - за КНК преди половин век.
Източник: clubz.bg