Айнтрахт Франкфурт спечели Лига Европа! Орлите триумфираха след изпълнение на

...

Айнтрахт триумфира в Лига Европа след страхотна драма с дузпи

Айнтрахт Франкфурт завоюва Лига Европа! " Орлите " победиха след осъществяване на дузпи против Рейнджърс. В постоянното време на " Рамон Санчес Писхуан " срещата приключи 1:1, а при наказателните удар немският отбор се наложи с 5:4. Големият воин за спечелилите е Кевин Трап, който отрази наказателния удар на Аарън Рамзи, а неговите съотборници бяха безкомпромисни против Алън МакГрегър. Иначе в 57-ата минута Джо Арибо изведе шотландския гранд напред в резултата, а в 69-ата минута Рафаел Сантос Боре изравни.
Снимка: БГНЕС  Айнтрахт победи в Лига Европа след страхотна драма с дузпи
Успехът за Айнтрахт е изцяло подобаващ. Отборът на Оливер Глазнер изрично беше по-добрият във финалния мач в Севиля, а в елиминационната фаза съумя да се оправи с Барселона и Уест Хем. Трофеят е втори за " орлите " на интернационална сцена, а през идващия сезон отборът ще играе в Шампионската лига.

Глазгоу Рейнджърс стартира по-ентусиазирано. Играта обаче бе прекратена още в шестата минута за няколко минути, откакто Лундстрам подвигна крайник, а по същото време Роде наведе главата си и получи доста неприятен удар в нея.

В 11-ата минута Камада проби и навлезе в наказателното поле, където мъчно се пребори с двама бранители и насочи слаб удар, който МакГрегър нямаше проблеми да избави. Девет минути по-късно МакГрегър направи ужасно избавяне. Кнауф проби отдясно, оправи се с двама бранители и стреля от десетина метра, само че стражът избави.
В 23-ата минута Райт откри Арибо пред наказателното поле. Нигериецът насочи мощен удар, който мина рисково около вратата. Малко по-късно бранител в синьо мазета топката с глава, само че кълбото се озова с Костич, който с удар от придвижвания я прати в мрежата, само че от външната страна. В 32-ата минута Костич се понесе по дясното крило, само че вместо да потърси подаване, опит удар, който не откри очертанията на вратата.

В 36-ата минута Трап трябваше да се намесва след удар с глава на Лундстрам след центриране от корнер. Стражът съумя да избие с една ръка над вратата.

Втората част стартира по-силно за немския отбор. В 47-ата минута Тута проби през центъра и насочи удар от към 35 метра, само че в навън. Минута по-късно пред Айнтрахт се откри новата опция за гол. Камада обработи топката и откри Линдстрьом пред наказателното поле. Халфът незабавно шутира, само че след рикошет топката мина около вратата.

В 53-ата минута Боре падна в наказателното поле след прикосновение с Голдсън, при което топката излезе в корнер. Ситуацията беше преразгледана от ВАР за възможна дузпа, само че такава не беше отсъдена. Малко по-късно Кент стреля около вратата от близка отдалеченост.
В 57-ата минута Рейнджърс поведе. Соу върна една изритана топка с глава в опит да откри Тута. Бразилецът се спъна самичък, което разреши на Арибо да се озове самичък против вратаря и нигериецът не сбърка за 0:1.
Само две минути по-късно " орлите " имаха основателни искания за дузпа. Линдстрьом получи в наказателното поле и насочи удар, при който топката срещна ръката на Баси и излезе в корнер. Изненадващо обстановката даже не беше прегледана от ВАР, а ъгловият удар секунди по-късно изпълнен.

В 67-ата минута Айнтрахт пропусна страхотна опция да изравни. Голдсън се подхлъзна и това разреши на Роде да отнеме топката. Халфът изведе Камада, а японецът опита да трансферира МакГрегър, само че топката мина над вратата.
Две минути по-късно " орлите " стигнаха до попадение. Костич получи от Хасебе отдясно и насочи остро центриране. Баси и Голдсън изпуснаха Боре, който от няколко метра с безмилостен удар в долния десен ъгъл вкара за 1:1.

До края на постоянното време Айнтрахт беше тимът, който повече търсеше гола, само че подобен не падна, заради което срещата влезе в продължения. В 93-ата минута шут от далечна отдалеченост на Арфийлд мина над вратата. Две минути по-късно Баси се подхлъзна отдясно, което разреши на Сантос Боре да навлезе в наказателното поле и да опита да насочи удар, само че нигерийският бранител съумя да поправи грешката си и мазета в корнер.
В 100-ата минута германците проведоха отлична контраофанзива. Кнауф напредна с топката само че насочи слаб удар, който мина около вратата. Шест минути по-късно Баришич насочи подъл удар от междинна отдалеченост, само че Трап внимаваше и избави. Секунди по-късно Хрустич шутира от 20 метра фронтално против вратата, само че не откри очертанията на вратата. В 112-ата минута Кент насочи удар от далечна отдалеченост, само че не затрудни вратаря на германците. Две минути по-късно Айнтрахт пропусна добра опция, откакто Якич насочи удар от към 18 метра, който мина рисково над вратата.
В 118-ата минута Трап се трансформира в воин. Рууф се възползва от далечно подаване, напредна и центрира за Кент, който насочи удар от няколко метра, само че немският вратар избави. Малко по-късно стражът се оправи с шут от директен свободен удар на Тавърниър.
Източник: fakti.bg