Айнтрахт (Франкфурт) се завърна в европейските клубни турнири по впечатляващ

...

Нокаут: Айнтрахт повали Марсилия с човек по-малко

Айнтрахт (Франкфурт) се завърна в европейските клубни шампионати по впечатляващ и надвит метод. Германците стъпиха на сцената на Лига Европа за първи път от 2014 година насам, надигравайки като посетители Марсилия с 2:1, въпреки че играха с човек по-малко в една трета от дуела и изоставаха в резултата в немалка част от него. Двубоят на “Стад Велодром” се игра пред празни трибуни поради наказване на домакините.

Марсилия откри резултата единствено няколко минути след началния съдийски сигнал. Тогава Флориан Товен получи пас от дълбочина от Дуйе Чалета-Цар, а по-късно се възползва от неориентираната отбрана на Айнтрахт, с цел да подаде вляво. Там Лукас Окампос нямаше проблем да изпревари Дани да Коща и да преодолее Кевин Трап с удар от близко за 1:0 в 3-ата минута. Лошата новина за домакините пристигна малко по-късно, когато Адил Рами трябваше да напусне игра поради контузия след едвам шест минути на терена. До почивката по-интересните обстановки бяха пред вратата на гостите, като Трап на няколко пъти избави носителите на Купата на Германия от сигурни попадения.

63 - @eintracht_en, the best German team in the Europa league with a winning percentage of 63 % and 2.1 points/game, enters this competition today for the first time since 2014. Return. #OMSGE pic.twitter.com/bTaW8c6HoL
— OptaFranz (@OptaFranz) September 20, 2018
“Орлите” от Франкфурт изравниха резултата след по-малко от 10 игрови минути през второто полувреме. Джонатан де Гузман центрира от корнер вляво от Йоан Пеле, а Лукас Торо насочи топката мощно с глава в мрежата му - 1:1 в 52-ата минута. Минута пред часовникът да удари час игра, Джетро Вилемс остави гостите с човек по-малко, откакто получи втори жълт и надлежно червен картон за нарушаване против звездата на ОМ - Димитри Пайе.

В оставащите тридесетина минути гостите от Германия стигнаха до цялостен поврат. Резервата Лука Йович донесе трите точки на своя тим, откакто означи с неспасяем шут от към 12 метра за финалното 2:1 в 89-ата минута, възползвайки се от положително центирране на друга запаса - Симон Фалете.

FULL TIME! Well, not a bad way to start our @EuropaLeague campaign #SGEuropa #OMSGE | 1-2 pic.twitter.com/9zaihkkqt1
— Eintracht Frankfurt (@eintracht_eng) September 20, 2018
Така Айнтрахт започва с три точки в група H, а в идващия си дуел приема другия непобеден тим след първия кръг - италианския Лацио. Марсилия от своя страна гостува на Аполон (Лимасол).

СТАТИСТИКА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ

ПРОГРАМА Лига Европа 1 кръг, четвъртък 20 септември  Марсилия 1:2краен резулат  Айнтрахт Франкфурт