Айнтрахт (Франкфурт) разби с 3:0 Вердер (Бремен) като гост в

...

Айнтрахт се отдалечи от опасната зона след бой над Вердер

Айнтрахт (Франкфурт) разруши с 3:0 Вердер (Бремен) като посетител в отсрочен мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Два гола за " орлите " вкара Щефан Илзанкер (81,90), а едно попадение добави Андре Силва (61).

Успехът бе втори следващ за отбора на Ади Хютер. Така Айнтрахт събра 35 точки и заема 11-о място във краткотрайното класиране. " Бременските музиканти ", където асистент треньор е Илия Груев, е предпоследен с 25 пункта.

Резултатът на " Везерщадион " бе открит след час игра, когато Силва се разписа след асистенция на Филип Костич.

Вердер потегли да търси изравнителен гол, само че получи нови два в заключителните 10 минути. В 81-ата минута Щефан Илзанкер удвои след пас на Бас Дост, а в края още веднъж австриецът оформи крайното 0:3.