Айнтрахт (Франкфурт) постигна първата си победа за новия сезон в

...

Айнтрахт се разправи с Херта в Берлин

Айнтрахт (Франкфурт) реализира първата си победа за новия сезон в Бундеслигата по безапелационен метод. Възпитаниците на се постановиха с 3:1 над Херта при гостуването си в Берлин от 2-ия кръг. Любопитното е, че и четирите гола в мача бяха маркирани от играчи на гостите. откри резултата от дузпа в 30-ата минута, удвои в 37-ата, вкара третия гол в 71-ата минута, а най-после си означи автогол, с цел да направи загубата на домакините малко по-почетна.

Айнтрахт съумя да поведе в 30-ата минута, когато спъна противник в наказателното поле и съдията уточни бялата точка, а Андре Силва осъществя наказателния удар.

Седем минути по-късно резултатът бе подсилен. Даичи Камада центрира за Бас Дост и той с глава означи за 0:2.

В 71-ата минута Себастиан Роде бе изведен зад отбраната и направи преднината на гостите класическа.

В 77-ата минута Хинтерегер прати топката в личната си врата и по този начин оформи крайното 1:3.

С този триумф Айнтрахт има 4 точки в актива си, до момента в който Херта позволи първа загуба и остава с 3 извоювани точки досега.

Бундеслига 2 кръг, петък 25 септември  Херта 1:3краен резулат  Айнтрахт Франкфурт