Айнтрахт (Франкфурт) победи Шалке с 2:1 в мач от 32-ия

...

Айнтрахт сломи Шалке, нов силен мач на Андре Силва

Айнтрахт (Франкфурт) победи Шалке с 2:1 в мач от 32-ия кръг на Бундеслигата. Пореден мощен мач за " орлите " изигра Андре Силва, който вкара един от головете за спечелилите. Португалецът се разписа в 28-ата минута, с цел да открие резултата.

В 50-ата минута Давид Абрахам удвои преднината на своя тим след заучено осъществяване на директен свободен удар.

" Миньорите " понижиха скоро по-късно - в 59-ата минута посредством Уестън Маккени. До края гостите направиха най-малко три неповторими пропуща.

" Миньорите " играха с човек по-малко в последните 15 минути, откакто Джан Боздоган бе изпъден.

С тази загуба Шалке усили на 14 следващите си дуели в Бундеслигата, в които не е побеждавал, като това е нов антирекорд в клубната история.

Айнтрахт продължава да има теоретични шансове за класиране за Лига Европа, до момента в който Шалке не играе за нищо.
 Шалке остана на крачка от чудото против Леверкузен, само че още веднъж не победи