Айман Ашраф изравни девет минути преди края при равенството на

...

Египет се добра до равенство в контролата с Кувейт

Айман Ашраф изравни девет минути преди края при равенството на Египет 1:1 при гостуването на Кувейт в другарски мач, който е част от подготовката на африканците за Мондиал 2018. Фахад Ал Ансари се разписа в интерес на азиатския тим след единствено шест минути игра, само че резервата Ашраф се разписа за 1:1 след подаване на Махмуд Караба в 81-ата минута на срещата. Египет игра без най-хубавия си футболист Мохамед Салах, който се приготвя за финала в Шампионската лига на Ливърпул против Реал Мадрид. Вратарят на египетския тим Шериф Екрами, който към момента има шансове да бъде включен в състава за международния шампионат в Русия, се отличи с няколко положителни спасявания. Египет ще играе контрола с Колумбия на 1 юни, а пет дни по-късно ще има и инспекция с Белгия. Египетският отбор е в група " А " на Мондиал 2018 дружно с домакина Русия, Саудитска Арабия и Уругвай.