Автогол донесе победата на Черно море с 1:0 при гостуването

...

Автогол измъкна "Черно море" срещу "Дунав"

Автогол донесе успеха на " Черно море " с 1:0 при гостуването на " Дунав " в мач от 16-ия кръг на Първа лига. След загубата " драконите " остават на предпоследното място в шампионата с актив от 11 точки. " Моряците " пък са шести с 24 точки.

В началото русенският отбор владееше повече топката, атакуваше постоянно, само че чисти положения пред вратата на гостите липсваха. " Черно море " съумя да поведе в резултата при първата си рискова офанзива в 14-ата минута. Георги Илиев подаде към Мариян Огнянов, който опита да шутира, само че топката рикошира от крайници на Карагерен и той си вкара автогол.

В 27-ата минута Васил Шопов бе покрай гола, откакто стреля от границата на наказателното поле, само че топката мина около левия непряк дирек на вратата на " моряците ". Пет минути по-късно Шопов центрира, Будинов засече с глава, само че топката излезе в навън. Минута преди края на първото полувреме още веднъж Васил Шопов засече от въздуха центрирана от Патев топка в наказателното поле, само че ударът излезе в навън.

През втората част " Дунав " владееше повече топката, само че по този начин и не съумя да стигне до изравнителния гол. " Черно море " имаше няколко чисти положения, които обаче не осъществя - в 61-ата минута Антон Огнянов навлезе рисково в наказателното поле и стреля, само че Станислав Антонов мазета в корнер. Три минути по-късно Сукуна имаше нова опция да удвои резултата, само че ударът му излезе в навън. Пак той пропусна чисто състояние в последната минута - излезе самичък против Антонов, само че вратарят на Дунав избави удара му.
Източник: btvnovinite.bg