Австрия победи Швеция с 2:0 в контролна среща, играна на

...

Австрия надигра Швеция в контрола

Австрия победи Швеция с 2:0 в контролна среща, играна на стадион " Дженерали Арена " във Виена. Домакините бяха по-добрият отбор в мача и завоюваха след автогол на Филип Хеландер в 11-ата и красиво попадение на Давид Алаба в 64-ата минута.

Австрия взе преднина в мача по много чудноват метод. В 11-ата минута при едни центриране в накаателното поле вратарят Кристофър Нордфайт мазета доста неприятно топката, която срещна тялото на Хеландер и се озова в мрежата за 1:0.

Вторият гол за домакините бе надалеч по-красив. Марко Арнаутович напредна по лявото крило и върна за Давид Алаба на границата на пеналта, а футболистът на Байерн (Мюнхен) с брилянтен изстрел в далечния ъгъл не остави шансове на вратаря за 2:0.

Следващият дуел на Австрия е от шампионата Лига на нациите, като отборът гостува на Босна и Херцеговина на 11 септември.

За Швеция също следва конфликт от същия шампионат, като " Тре кронур " одобряват Турция на 10 септември.