Австралийката Саманта Стосър се класира за финала на турнира по

Австралийката Саманта Стосър се класира за финала на турнира по ...

Стосър на първи финал от май 2017 година.

Австралийката Саманта Стосър се класира за финала на турнира по тенис в китайския град Гуанчжоу с награден фонд 500 хиляди долара. 35-годишната Стосър, която участва с "уайлд кард", победи швейцарката Виктория Голубич с 2:6, 7:6(4), 6:1 и ще играе за трофей в състезание на WТА за първи път от май 2017 година, когато в Страсбург спечели деветата си титла.

Австралийката, шампионка на Откритото първенство на САЩ през 2011 година, започна лошо и допусна изоставане от 0:4, след това загуби и първия сет. Във втората част тя пропиля аванс от 4:1 гейма, но в последвалия тайбрек тя поведе с 5:1 точки и успя да изравни. В третия сет 129-ата в света в момента Стосър доминираше, а с победата тя си гарантира завръщане в топ 100 на класацията на WТА. На финала ветеранката ще срещне 20-годишната София Кенин (САЩ).

Поставената под номер 3 Кенин надделя над Анна Блинкова (Русия) със 7:6(2), 4:6, 6:1. Блинкова допусна обрат в първия сет, в който водеше с 4:1 гейма, а във втория тя реализира обрат от 2:4 до 6:4, за да изравни. Тя откри третата част в пробив, но след това 20-ата в света Кенин взе шест поредни гейма, а с това и мача. Така американката достигна до четвъртия си финал за сезона, след като по-рано през годината спечели първите си две титли в Хобърт и в Майорка.