Австралия спечели бронзовите медали на баскетболния турнир при мъжете в

...

Пати Милс открадна шоуто от Лука Дончич и изведе Австралия до бронза в Токио

Австралия завоюва бронзовите медали на баскетболния шампионат при мъжете в Токио. В дребния край те се постановиха над Словения със 107:93 (20:19, 33:26, 25:22, 29:26).

Словенците, които бяха приятната изненада на шампионата, не съумяха да си тръгнат с орден. Шоуто в " Сайтама Супер Арена " от Лука Дончич открадна гардът Пати Милс. Новото попълнение на Бруклин Нетс приключи с феноменалните 42 точки и изведе своя тим до третото място в шампионата.

Джо Ингълс добави 16 точки за спечелилите. Данте Екзъм и Джок Лондейл прибавиха по 12 точки. Матис Тайбул остана с 11 точки.

Суперзвездата на Словения Лука Дончич приключи с 22 точки, 8 битки и 7 асистенции. Клемен Препелич добави 18 точки, а Майк Тоби остана с 12 точки.

По-рано през днешния ден Съединени американски щати победи Франция във финала и завоюва четвърта поредна олимпийска купа.
 Съединени американски щати завоюва четвърта поредна олимпийска купа в мъжкия баскетбол