Австралия направи важна крачка към класиране на Световното първенство в

...

Австралия с важна крачка към Мондиал 2018

Австралия направи значима крачка към класиране на Световното състезание в Русия през 2018 година. " Кенгурата " завоюваха финалния плейоф против Сирия в квалификации от зона Азия.

В мач реванш вкъщи Австралия завоюва с 2:1 след продължения против Сирия, откакто първата среща бе приключила при резултат 1:1.

В днешния дуел Сирия поведе още в 6-ата минута посредством Ал Сома, само че след единствено няколко минути Австралия изравни. Голмайстор бе капитана Тим Кейхил. Стигна се до продължения, а още в тяхното начало Ал Мавас получи червен картон. Отново капитанът Тим Кейхил бе в прегръдките на своите съотборници в 109-ата минута, когато засече с глава центриране и изведе Австралия още веднъж напред. В последните секунди на продълженията Сирия получи право да извърши директен свободен удар, само че топката срещна гредата след осъществяването на Ал Сома.

Австралия се класира за Интерконтиненталния плейоф, където ще срещне заелият четвърто място в зона КОНКАКАФ.Съперник на " кенгурата " ще бъде един всред Съединени американски щати, Панама и Хондурас. Плейофът е от два мача. Австралия гостува в първия дуел, който ще бъде на 6 ноември. Реваншът в Сидни е на 14 ноември.