Австралиецът Ник Кириос за пореден път доказа бурния си нрав,

Австралиецът Ник Кириос за пореден път доказа бурния си нрав, ...

Кириос загуби служебно мач след хвърлен стол на корта.

Австралиецът Ник Кириос за пореден път доказа бурния си нрав, след като загуби служебно мач от втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Рим. Той беше дисквалифициран заради непристойно поведение и напускане на корта, като това се случи в срещата с норвежеца Каспер Руд.

В решителния трети сет при 1:1 гейма Кириос беше наказан служебно с един гейм, но това не му се хареса. Австралиецът първо счупи ракетата си, а след това продължи да се кара със съдиите и хвърли стол на корта.

Първоначално Кириос даде индикации, че ще продължи мача, но изведнъж хвана сака си и напусна корта в Рим. Той стисна ръката на своя съперник и на съдията, излизайки от игрището.

Норвежецът беше спечелил първия сет убедително с 6:3, а във втората част Кириос успя да спечели с тайбрек, който взе със 7:6 точки.

Kyrgios é desqualificado a meio do terceiro set frente a Casper Ruud, depois de atirar uma cadeira para o court.

Източник: dnevnik.bg