Австралиецът Алекс де Минор се пребори от сет изоставане и

...

Мъри отпадна във втория кръг в Чжухай

Австралиецът Алекс де Минор се пребори от сет закъснение и победи с 4:6, 6:2, 6:4 някогашния номер 1 в света Анди Мъри в мач от втория кръг на шампионат в Чжухай. Мъри, който във вторник завоюва първия си мач на сингъл от девет месеца насам, се бори с всички сили два часа и 42 минути на корта, само че неговият 20-годишен противник се наложи. Британецът загуби подаването си рано в мача, след което обаче самичък стигна до два пробива и поведе в сетовете. Той обаче загуби част от физическите си сили в жегата в Азия и Де Минор проби сервиса му в първия и седмия гейм за 6:2.

В последния сет Мъри се държа до края, само че загуби личното си подаване за 4:5 и Де Минор отбрани пробива с втория си мачбол.

Следващият мач на австралиеца ще бъде против Борна Чорич.