Аутсайдерът Анжи не успя да се противопостави на ЦСКА (Москва)

...

ЦСКА не се затрудни с Анжи

Аутсайдерът Анжи не съумя да се опълчи на ЦСКА (Москва) при гостуването си в столицата от 25-ия кръг на Премиер лигата. С голове на Яка Бийол и Арнор Сигурдсон " армейците " завоюваха с 2:0 и изместиха от третото място Краснодар.

ЦСКА се нуждаеше непременно от трите точки след загубата от Оренбург и равенството с Локомотив (Москва). Отборът на Виктор Гончаренко започва мощно и поведе още в 13-ата минута, когато отбраната на Аанжи подари топката на Никола Влашич, той откри Бийол и словенецът заби топката под гредата.

В идващите минути няколко контри на Анжи можеха да завършат с гол, само че Игор Акинфеев сподели класа. Влашич пък нацели гредата с прекрасен изстрел от далечна отдалеченост.

В 55-ата минута исландецът Сигурдсон вкара гола на успкоението за ЦСКА. Московчани имат 44 точки, а в идващия кръг им следва доста значимо посещение на Краснодар. Анжи е на предпоследното 15-о място с едвам 19 точки.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Премиер Лига 25 кръг, сряда 24 април  ЦСКА Москва 2:0краен резулат  Анжи