Аугсбург постигна победа с 3:2 като гост над Шалке 04,

...

Шалке се опита, но Аугсбург имаше последната дума

Аугсбург реализира победа с 3:2 като посетител над Шалке 04, макар че остана с 10 души при резултат 2:2 в 70-ата минута поради аления картон на Мергим Бериша. Но триумфът пристигна с помощта на гола на Андре Хаан в 77-ата.

Аугсбург поведе с 2:0 до 21-ата минута с помощта на двете попадения на Ермедин Демирович. Шалке редуцира изоставането си в 33-ата с попадение на опитния Симон Тероде.

В началото на второто полувреме Том Краус беше изведен самичък против вратаря Рафал Гикиевич и копна топката над него, с цел да направи 2:2. Този гол даде подтик на кралскосините и те започнаха да нападат повече и по-опасно. Ситуацията за Аугсбург се усложни още и с аления картон на Бериша.

Но баварците започнаха да нападат бързо и при една такава офанзива Андре Хаан беше открит от Роберт Гумни, с цел да вкара третото и победно попадение.

„ Много прочувствен и бърз мач се получи, само че ние постоянно имаме вяра в себе си. Щастливи сме от триумфа “, съобщи създателят на първите два гола Демирович.

С успеха Аугсбург се придвижи на 10-о място, до момента в който домакините слязоха 15-и, на точка зад Херта Берлин.