Аугсбург победи Байер Леверкузен с 1:0 в мач от 19-ия

...

Аугсбург записа минимален успех над Байер Леверкузен в Бундеслигата

Аугсбург победи Байер Леверкузен с 1:0 в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата. Мергим Бериша бе създател на победното попадение.

През първото полувреме Муса Диаби бе близо да даде задатък на гостите на стадион " WWK Арена " в Аугсбург, само че ударът му срещна дясната греда.

След почивката домакините стигнаха до победното попадение. В 55-ата минута Мергим Бериша засече с глава центриране от корнер на Арне Енгелс. Голмайсторът на отбора е замесен в последните шест домашен турнирни гола на отбора - 4 гола и 2 асистенции. Това е най-дългата поредност в историята на клуба.

След триумфа Аугсбург се изкачи до 13-ата позиция в класирането с актив от 21 точки. Байер Леверкузен остава на 9-ото място в подреждането с 24 пункта.