...

Късен гол оформи финалното каре за Купата на Краля

Атлетико (Мадрид) продължава измежду четирите най-хубави отбора
Атлетико (Мадрид) е четвъртият полуфиналист в шампионата за Купата на Краля.

Това стана факт след победа с 1:0 над Севиля в един от завладяващите мачове в шампионата.

Решителен за " дюшекчиите " се оказа гол на Мемфис Депай в 79-ата минута, когато нидерландският национал получи топката на няколко метра пред празната врата от Ангел Кореа и нямаше по какъв начин да сбърка.

Депай поучава много лимитирано игрово време в шампионата поради страхотната форма на Алаваро Мората и не е вкарвал в Ла Лига от август, само че пък явно Купата е неговият шампионат, като той вкара тето попадение за месец.

С него той прати Атлетико справедливо измежду най-хубавите четири в шампионата, откакто " дюшекчиите " имаха по-добрите шансове, а през първата част рекордьорът по попадения за отбора - Антоан Гризман, изпусна дузпа.

Така с изключение на Атлетико, на полуфинал в шампионата са баските Реал Сосиедад и Атлетик (Билбао), както и тимът на Майорка, който доближи до тази фаза за първи път от 2009-а и ще се надява на първи трофей от 21 години насам.
Източник: dnesplus.bg