Атлетико Мадрид победи трудно с 1:0 пред собствена публика Селта

...

Атлетико Мадрид постигна трудна, но безценна победа над Селта Виго

Атлетико Мадрид победи мъчно с 1:0 пред лична аудитория Селта Виго в мач от 35-ия кръг от шампионата на Испания.  Столичани са напълно покрай ново присъединяване в Шампионската лига, заемайки четвърто място във краткотрайното класиране в Примера дивисион със 70 точки.

След близо четвърт час игра Родриго Рикелме стреля мощно, само че Висенте Гуаита се оправи с заплахата.    През втората част превъзходството беше поделено, като пропуски за гостите направиха Яго Аспас и Фран Белгран. В 76-ата минута Мемфис Депай беше покрай това да изведе Атлетико напред в резултата.

Шест минути преди края на постоянното време прецизен шут на Родриго де Пол обезпечи триумфа в интерес на столичани. Селта остава на 16-та позиция с 34 извоювани точки.

По-късно през днешния ден Валенсия приема Райо Валекано, до момента в който Бетис е хазаин на Алмерия. В понеделник Барселона ще играе на собствен терен против Реал Сосиедад.