Атлетико Мадрид победи с 2:1 тима на Леванте и се

...

Атлетико измести Севиля от третото място в Испания

Атлетико Мадрид победи с 2:1 отбора на Леванте и се изкачи на третото място в Примера дивисион, измествайки от тази позиция Севиля. Трите гола в мача на „ Уанда Метрополитано” паднаха единствено в границите на пет минути през първата част.

Резултатът бе открит от домакините в 13-ата минута. Киърън Трипиър получи топката отдясно и центрира доста добре към Анхел Корея, който засече без проблеми за 1:0. Само 180 секунди по-късно обаче, Леванте съумя да изравни посредством Роджър Марти. Той се разписа с лека доза шанс, откакто ударът му рикошира в гърба на Мората преди да влети в мрежата за 1:1.

Отговорът на домакините обаче не закъсня. В 18-ата минута Лоди центрира в пеналта, където Фелипе с глава съумя стреля в долния десен ъгъл на вратата и да порази задачата за 2:1.

Въпреки многото оставащо време до края на срещата, нов гол по този начин и не падна.

Така Атлетико се изравни по точки със Севиля, само че зае третото място във краткотрайното класиране. Тимът на Леванте е девети.