Атлетико (Мадрид) победи Майорка с 1:0 като гост след фантастичен

...

Атлетико надхитри Майорка в събота вечер

Атлетико (Мадрид) победи Майорка с 1:0 като посетител след приказен гол на Родриго Рикелме. С триумфа " дюшекчиите " събраха 67 точки и са 4-ти, до момента в който Майорка е 16-ти с 32 пункта.
 Жирона - Барселона 4:2 в мач от Ла Лига
Реал (Мадрид) е първенец на Испания, откакто Жирона отново посрами Барса

Селекцията на Мичел още веднъж надделя " блаугранас " с 4:2

Атлетико откри резултата в 5-ата минута с прелестен гол на Родриго Рикелме. Той се обърна на границата на наказателното поле и с прекрасен удар по земя прати топката в мрежата. Три минути по-късно Майорка можеше да изравни. Антонио Раийо засече центриране, само че ударът му с глава мина около десния непряк дирек.

В 30-ата минута Марио Ермосо бе покрай втори гол за " дюшекчиите ". Той стреля от наказателното поле. Опитът му обаче срещна десния непряк дирек. 10 минути след началото на втората част Маркос Йоренте опитва шанса си, само че ударът му мина над напречната греда.

В 79-ата минута домакините бяха покрай изравнителен гол. Сайл Ларин навлезе в наказателното пол и стреля в левия ъгъл. Ян Облак обаче сподели класата си и избави.

В идващия кръг Майорка ще одобри Лас Палмас, до момента в който Атлетико (Мадрид) ще играе със Селта.
 Реал Сосиедад - Лас Палмас 2:0 в мач от Ла Лига