Атлетико (Мадрид) остава на върха в класирането на испанското футболно

...

Атлетико остава на върха, но е само на точка пред Реал

Атлетико (Мадрид) остава на върха в класирането на испанското футболно състезание.

Преднината на " дюшекчиите " пред градския противник Реал (Мадрид) обаче възлиза на единствено една точка.

Това стана допустимо след третото тъждество, което футболистите на Диего Симеоне записаха в последните си 6 срещи от шампионата.
 Снимка 526601
Източник:

Този път Атлетико не съумя да се наложи над домакините си от Реал Бетис.

Двубоят завърши при резултат 1:1, като за домакините се разписа Кристиан Тейо, а за гостите прецизен беше Яник Перейра Караско.
 Снимка 526599
Източник:

И двата гола паднаха през първото полувреме и даже бяха осъществени още в границите на откриващите 20 минути от дуела.

В петата минута Караско даде преимущество на отбора си, на много ранен стадий от конфликта. Атлетико заложи на предпазливостта в минутите до почивката, само че това не се оказа вярната тактика.

В 20-ата минута Тейо изравни, като отпразнува по специфичен метод попадението си. Той обаче по този начин и не обясни какво искаше да покаже с жеста, който направи с дясната си ръка.
 Снимка 526600
Източник:

След почивката конфликтът стана съвсем напълно тактически и това лиши от страстта и позитивите на срещата.

В самия завършек на мача Кореа можеше да реши всичко в мача, само че вратарят на противника избави по превъзходен метод. Последва нов опит на същия футболист на столичани, само че за повторно Клаудио Браво го обезврежда сполучливо.

Жоао Феликс пък получи травма и беше сменен наложително.
 Снимка 526602
Източник:

Победител в мача нямаше, а Атлетико разполага с към този момент 67 точки на първото място в подреждането.

Реал Бетис се изравни с Реал Сосиедад, като двата отбора имат по 47 пункта, в битката за място в " европейския " Топ 6 на класирането.