Атлетико (Мадрид) и Байерн завършиха при 1:1 в испанската столица

...

Атлетико Мадрид изпусна да бие Байерн Мюнхен

Атлетико (Мадрид) и Байерн приключиха при 1:1 в испанската столица в борба от група А на Шампионската лига.

С този резултат двата отбора резервираха интригата към втория класиращ се отбор за идната фаза. Германците, които през днешния ден бяха без куп титуляри, са твърдо напред, а испанците ще спорят с австрийския Залцбург в пряк дуел на 9 декември.

" Дюшекчиите " започнаха доста мощно мача на " Уанда Метрополитано " и направиха два пропуща, дело на Кореа в 7-ата и Караско в 23-ата, преди да поведат в 26-ата минута с попадение на Жоао Феликс. До края Атлетико сътвори още няколко рискове с контраатаки, само че не вкара нов гол, а Байерн не заплаши изключително вратата на противника, до момента в който не стигна до дузпа пет минути преди края.

Томас Мюлер я трансформира в гол и отърва баварците от първа загуба в последните 16 мача в шампионата (15 победи).

В другата среща по-рано през днешния ден Залцбург победи Локомотив (Москва) с 3:1 като посетител. В класирането води Байерн (13 точки), пред Атлетико (6 т.), Залцбург е трети (4 т.) и Локомотив (Москва) (3 т.).
Източник: fakti.bg