Атлетик Билбао стартира сезона в Примера дивисион с инфарктна победа

...

Атлетик Билбао излъга Леганес на Сан Мамес

Атлетик Билбао започва сезона в Примера дивисион с инфарктна победа над Леганес с 2:1 пред 45 000 фенове на " Сан Мамес ". Домакините откриха в 27-ата минута посредством халфа Перу Ноласкоайн. Леганес бързо се върна в мача, като изравни единствено шест минути по-късно с попадение на бранителя Джонатан Силва. Резултатът се задържа до самия завършек на мача, като победното попадение означи нападателят Икер Муниаин в добавеното време. Така Атлетик завоюва първи три точки за сезона и се надява той да е по-добър от предишния, когато отборът приключи едвам 16-и в класирането. В идващия кръг отборът от Билбао гостува на Уеска на 27 август, а Леганес приема Реал Сосиедад на 24-и. СТАТИСТИКА КЛАСИРАНЕ
Примера дивисион 1 кръг, понеделник 20 август  Атлетик Билбао 2:1краен резулат  Леганес