Aтлетик Билбао постигна победа с 2:1 над лидера в Ла

...

Билбао победи Атлетико Мадрид и заплете съвсем интригата за титлата

Aтлетик Билбао реализира победа с 2:1 над водача в Ла Лига Атлетико (Мадрид). По този метод интригата за титката напълно се завърза.

Пет кръга преди края, Атлетико остава водач с 73 точки, пред Реал (Мадрид) и Барселона със 71, а след успеха през днешния ден с 2:1 над Гранада, Севиля е със 70 точки.

Интересен факт е, че на 8 май Атлетико приема Барселона, а на идващия ден Реал ще играе със Севиля в мачове, които може да са решаващи за трофея.

Първото попадение падна в осмата минута, когато Алехандро Беренгер раздруса мрежата на Ян Облак, а до края на мача отбраната на баския клуб устоя на офанзивите до 77-ата минута, когато Стефан Савич изравни на 1:1.

Но това не беше краят, в 86-ата минута Игниго Мартинес обезпечи успеха на Атлетик, с цел да стане задачата на " дюшекчиите " много по-сложна от преди няколко кръга.

Източник: fakti.bg