Атлетик Билбао изпусна победата при гостуването на Хетафе и мачът

...

Феноменален гол и спасена дузпа не стигнаха на Атлетик срещу Хетафе

Атлетик Билбао изпусна успеха при гостуването на Хетафе и мачът на „ Колизеум Алфонсо Перес “ от 20-ия кръг на Примера дивисион приключи 2:2.

Баските вкараха страховит гол, вратарят им съумя да отрази и углавен удар, само че това не се оказа задоволително, с цел да си тръгнат с трите точки.

Атлетик Билбао поведе с свръхестествен гол в 13-та минута дело на Иняки Уилямс. Аймерик Лапорт с дълго подаване откри нападателя, който бе навлязал в наказателното поле на домакините и със страховит удар от въздуха разстреля Дамиан Мартинес.

Съдията Хил Мансано свири дузпа за Хетафе в 21-та минута за нарушаване на Аймерик Лапорт.

Хетафе съумя да изравни резултата, откакто Хорхе Молина осъществя наказателния удар.

Арбитърът Мансано свири нова дузпа в 47-та минута, този път за Атлетик Билбао, откакто Франсиско Хосе Молинеро игра с ръка в наказателното поле на Хетафе.

Баските още веднъж взеха задатък в дуела, откакто дузпата бе осъществена от Раул Гарсия в 48-та минута.

Съдията Мансано свири трета дузпа в срещата в 51-та минута за нарушаване на Яго Ерерин против Молина.

Именно Молина извърши наказателния удар, само че Ерерин този път съумя да избави и да избие топката в корнер.

Хетафе въпреки всичко съумя да изравни резултата в 74-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Атлетик Билбао Портийо смъкна топката с глава към Анхел, който от близко не пропусна да вкара.

Яго Ерерин направи решаващо избавяне в 86-та минута, когато отрази удара на Анхел.

След това тъждество Хетафе е на седмо място във краткотрайното класиране с актив от 27 точки, до момента в който Атлетик Билбао е десети с 26.