Атлетик Билбао и Осасуна завършиха 0:0 в среща от 16-ия

...

Атлетик Билбао и Осасуна завършиха 0:0 в испанската Ла Лига

Атлетик Билбао и Осасуна приключиха 0:0 в среща от 16-ия кръг на испанското състезание. За домакините от Атлетик това бе трети мач без проваляне в Ла Лига. Те заемат седмо място във краткотрайното класиране с 26 точки и пропуснаха късмет да влязат в борбата за присъединяване в Шампионската лига. Победа би изкачила състава на четвъртото място, което сега държи Бетис с 28 точки в актива.

След две следващи провали в шампионата, отборът на Осасуна взе точка при гостуването си в Билбао, с която събра 24 на осмата позиция.

Футболистите на Атлетик Билбао направляваха по-голяма част от срещата, само че не съумяха да осъществят възможностите си за попадение. Горка Гурусета пропусна да се разпише в 37-ата минута, а в 62-ата той вкара топката във вратата на гостите, само че попадението не бе зачетено поради засада.

В идващия кръг на 14 януари Атлетик ще гостува на Реал Сосиедад, а за Осасуна следва домакинство на Майорка.